Seboroická dermatitidá vs Lupénka

Seboroická dermatitida
Seboroická dermatitida, kterou můžete znát také pod názvem seborea, je zánět mazových žlázek. Projevuje se všude, kde se mazové žlázky nacházejí, může se tedy objevit nejen v kštici, ale v podstatě na jakémkoliv místě na těle. Výjimkou jsou pouze dlaně a plošky nohou. Seborea je aktuálně nejčastěji diagnostikovaným problémem vlasové pokožky – snad nový módní trend. Jak poznáte, že se seborea týká také vás? Typicky se vyznačuje odlupujícími se šupinami na povrchu pokožky. Šupiny jsou obvykle nažloutlé barvy, mohou však být také tmavě hnědé, případně hnědé s příměsí červené. Jak seborea vzniká? Ve většině případů je původcem jiný, dlouhodobě neřešený problém vlasové pokožky, například lupovitost. S tím samozřejmě souvisí i špatná péče o vlasovou pokožku. Řešením je odborné vyčištění pokožky a správná hygiena podpořená vhodně zvolenými produkty. Nezřídka za vznikem seborei stojí také oslabená imunita. Problém je tedy důležité řešit nejen zvenčí, ale i zevnitř. V první řadě je nutné zbavit se zánětu. Je vhodné omezit mléčné výrobky, kořeněná jídla a cukr, které přispívají ke zhoršení stavu. Organismu samozřejmě neprospívá ani časté popíjení alkoholu a kouření. Je určitě dobré zapracovat na zvýšení imunity, aby zánět neměl tendenci se vracet. U dlouho neřešené seboroické dermatitidy dochází k výpadku vlasů, a to i ve větších ložiscích. Proto je opravdu důležité problém nepodcenit a začít řešit včas.


Lupénka
Lupénka neboli psoriáza je často mylně zaměňována za seboreu. Jedná se však o dvě rozdílné dermatitidy. V případě seborei se jedná o povrchové poškození, zatímco lupénka zasahuje do hlubších vrstev pokožky. Nedrží se pouze u mazových žlázek, ale rozprostírá se po celém těle. Na omak je tuhá, na pohled specificky rozpoznatelná stříbrnou krustou s červenými okraji. Je plastická. Má tendenci praskat až do živé tkáně, může být tedy i poměrně bolestivá. Příčiny vzniku lupénky nejsou dosud stoprocentně potvrzené. Existují však tvrzení, že lupénka je autoimunitní, či psychosomatické onemocnění. Stejně jako u seborei a všech ostatních potíží s vlasovou pokožkou, je nezbytné dodržovat správnou vlasovou hygienu a pravidla péče o pokožku a vlasy. Lupénka se výrazně zhoršuje při dehydrataci pokožky, je proto dobré vyhnout se agresivním a vysušujícím kosmetickým přípravkům. Projevy lupénky se také typicky zhoršují na jaře a na podzim, a tak je v tomto období důležité věnovat péči zvýšenou pozornost. Opět samozřejmě platí, že bychom měli dbát na zdravou životosprávu bez kouření a alkoholu.


Dermatomykóza
Dermatomykóza je zapříčiněna přemnožením plísní, hub a kvasinek. Jedná se o ohraničené místo růžovočervené nebo hnědočervené barvy. Mykózu obvykle provází zánět pokožky a otok v místě postižení. Stejně jako seborea je povrchová, zároveň však zrcadlí vnitřní stav našeho organismu. Pokud tedy projevy mykózy zpozorujeme na pokožce, plísně jsou pravděpodobně přemnožené také v těle, nejčastěji ve střevech. Určité množství plísní obsahuje každé trávicí ústrojí a jedná se o naprosto přirozený stav. Problém nastává ve chvíli, kdy se plísně přemnoží, nejčastěji vlivem špatného životního stylu. Ke zhoršení však mohou překvapivě přispívat i potraviny, které jsou obecně považovány za zdraví prospěšné – například oříšky a semínka. Jsou totiž velkými nosiči plísní. Stravovat bychom se měli pestře, tedy různorodě.

Také si můžete dopřát Čištění vlasové pokožky přímo v salonu. Více o čištění

Produkty vhodné e značky Kapyderm (možno zakoupit v salonu v Ostravě-Kontakt )

Tonikum FUNGI ACTIVE

 Přípravek je složen z produktů, které prokázaly vysokou účinnost při léčbě lupů, boji s houbami a bakteriemi, prvotními příčinami vzniku lupů. Dále také potlačuje mitózu kožních buněk. Přípravek neobsahuje těžké kovy.

Kolagenová emulze

Působí na povrch pokožky a vlasů. Na svědění, ulevuje napětí pokožky. Na dehydrataci a špatnou výživu pokožky a vlasů. Dodává objem vlasům, vyživuje pokožku až do hloubky, na podrážděnou pokožku, proti tvorbě lupů a při nedostatku prokysličení. Dvojité působení – vnitřní a vnější.

Organická rašelina

Velká baktericidní síla, protizánětlivý regenerátor, hojící. Díky léčivé síle a regeneraci na epidemické úrovni je tento výrobek vhodný na suchou pokožku, mastnou pokožku, dehydratovanou pokožku, atopickou dermatitidu, pokožku kojenců, u padání vlasů a lupénky, u ekzémů, na dráždění, svědění, zrohovatěnou kůži, ztvrdnutou kůži, sluneční spáleniny, hojení po popáleninách a lehké zranění, na nevyživenou pokožku, rozpraskanou kůži, natrženou pokožku. Dvojité působení: vnitřní a vnější.

Šampon proti lupům

Z vlasů i pokožky důkladně smývá nečistoty a mastnoty. Působí jak proti lupům vytvořenými přemnoženými kvasinkami nebo způsobenými dysfunkcí vlasové pokožky a s tím spojenou mikozou.

Esenciální olej K1

100% přírodní produkt. Vlasový olejíček používáný při léčbě nejrůznějších problémů vlasové pokožky. Obsahuje hydratační, balzamické, čistící, obnovovací a vyživovací složky. Jeho hlavním účinkem je regenerace buněk nahrazujících a obnovujících poškozená místa vlasové pokožky.

Příspěvek vytvořen 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek